teisipäev, 19. märts 2013

Tulede Tee 29. märtsil

Velise Kultuuri ja Hariduse Selts vana Läänemaa kagusopist, nüüdse Märjamaa valla lõunaosas kutsub kõiki hea tahtega kaaskodanikke, nii suuri kui väikseid, samuti seltse ja ühinguid oma osalemisega toetama-jätkama Suurel Reedel, 29. märtsil 2013 Lennart Meri mälestusüritust. 

Selle algatajateks olid 2006. aasta kevadel Aivar Niinemägi Pandivere arendus- ja inkubatsioonikeskusest, Väike-Maarja vallavalitsus Lääne-Virumaalt ja Kaarma vallavalitsus Saaremaalt.
Selleks süütame mälestuslõkked või märgutuled/lapiküünlad oma jaanitulekohtades, külaplatsidel, linnustes või teistes väärikates kohtades, mis paiknevad võimalikult lähedal mõttelisele joonele Ebavere mäe ja Kaali järve vahel – seega oletatavale Kaali meteoori ehk Tarapita teekonnale. Seda teekonda võib teisiti kutsuda ka Suure Lennu kaareks või tuleteeks. Ebaverest alates kulgeks kaar Järvamaal Järva-Jaani kohal üle Purdi ja Lõõla küla. 
Raplamaal leiab neid paigad, kui ühendada kaardil joonega Lelle aleviku keskpaik ja Lihuveski sild Raikküla vallas ning Avaste mäe keskpunkt Vigala vallas.
Lõuna-Läänemaad läbiks tuledekett siis joonel Avaste mäest läbi Lõo küla Puhtu poolsaarele, puutudes pisut Pärnumaad Koonga vallas, kaugele ei jää Vatla linnus. Enne Saaremaad trehvab teekond Viirelaidu ja Võisilma Muhu lõunarannal. Saaremaal jäävad joone alla Pöide valla külad alates Kõrkverega, Laimjala valla Audla-Ridala kohal jätkub tee Kaali suunas otse üle Valjala kandis paiknevate põliste linnusevallide. 

Velise-Valgu kandi rahvas teeb tuld seekord Aravere küla maadel oja kaldanõlval reedel, 29. märtsil üks tund enne päikese loojangut (kell 17.57).

KAASA HEA TUJU ja VÄÄRT LOOD! Kohtumiseni Tulede Teel!

Velise Kultuuri ja Hariduse Selts
Velise Muinsuskaitse Selts
Eesti Looduskaitse Seltsi Märjamaa osakond

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar